úterý 21.1.2020, svátek má Běla
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliPraha
Hledejte v   Rubriky  Nejnovější pokecy


  Nechte se pozvat do divadla

Divadlo Na Fidlovačce


Divadlo Na Fidlovačce se znovu otevřelo pro veřejnost 28. října 1998 – tedy po dvacetileté odmlce. Před slavnostním představením Tylovy a Škroupovy „Fidlovačky“ požádal Tomáš Töpfer o symbolické přestřižení pásky muže, který divadlu věnoval svůj celoměsíční invalidní důchod. Výjimečnost tohoto počinu byla v tom, že pan Bursík neuvidí na nuselské scéně jediné představení, protože je nevidomý…

Otevřeno:  

 

 Adresa:   Křesomyslova 625, 14000 Praha 4  [najít na mapě]
 Nejbližší MHD:  
 Telefon:   +420 261 215 722-31
 E-mail:   sekretariat@fidlovacka.cz
 Internet:   http://www.fidlovacka.cz
 Platební karty:  

FIDLOVAČKA je divadlo bez státních dotací. Nemá stálý soubor herců – ti jsou angažováni vždy jen na konkrétní inscenaci. Přesto se v průběhu uplynulých sezon vytvořilo jakési „pevné jádro“, s kterým se v repertoáru už permanentně počítá. Divadlo Na Fidlovačce má samozřejmě svého stálého ředitele (Tomáš Töpfer, který působí i jako herec a režisér) a od ledna 2003 i uměleckého šéfa (režisér Juraj Deák). V čele Nadace Fidlovačka stojí herečka Eliška Balzerová.

Z každého místa v hledišti je výborně vidět i slyšet

Hlediště s kapacitou 521 míst má neopakovatelnou atmosféru, protože si i po rekonstrukci uchovalo ráz staropražské divadelní arény, která byla původně celá ze dřeva. Nyní jsou z přírodního dřeva především lavice s opěradly, které svým stupňovitým rozmístěním připomínají amfiteátr. Výhodou takto řešeného hlediště je nejen dobrá slyšitelnost ze všech míst, ale také optimální komunikace s hledištěm.

A právě o to jde znovuzrozené FIDLOVAČCE především:
Mít co nejužší kontakt s publikem a vést s ním živý dialog!


zvolte datum:     

Datum Název akce Začátek Vstupné

  Krátké zprávy


 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena