čtvrtek 4.6.2020, svátek má Dalibor
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliPraha
Hledejte v   Rubriky  Nejnovější pokecy


  Nechte se pozvat do divadla

A Studio Rubín


A STUDIO RUBÍN je divadlem Malé Strany, které má čtyřicetiletou tradici. Snažíme se býti nadále studenským divadle, zároveň ale oslovit i širší skupinu diváků.

Otevřeno:  

 

 Adresa:   Malostranské nám. 9, 118 00 Praha 1  [najít na mapě]
 Nejbližší MHD:   tramvaje 12, 22 a nebo zastávka metra Malostranská
 Telefon:   +420 257 221 158
 E-mail:   astudiorubin@seznam.cz
 Internet:   http://www.astudiorubin.cz
 Platební karty:  

Po několika letech, začne toto divadlo v centru Prahy od sezóny 2008/2009 opět fungovat jako divadlo repertoárové. Divadlo nebude mít ani nadále stálý herecký soubor, nicméně zavede počínaje novou sezónou stálý domácí repertoár, který bude těžištěm veškeré kulturní produkce divadla. A studio Rubín se sice neuzavře nezávislým hostujícím souborům, avšak jeho prioritou se stává vytvoření domácích inscenací a dramaturgického plánu s jasným jednotným uměleckým názorem.

Nové umělecké vedení dramaturga Petra Kolečka (zároveň uměleckého šéfa divadla) a kmenového režiséra Jana Friče deklaruje jako hlavní umělecký cíl divadla zavedení exkluzivní komorní avantgardní scény v centru Prahy, kde budou moci přední tvůrci české „avantgardy“ spolu s podobně smýšlející nastupující mladou generací režisérů a herců využívat absolutní umělecké svobody, které se jim ve velkých kamenných divadlech nemusí vždy dostat. Dramaturgický plán první sezóny, která je jubilejní čtyřicátou od vzniku divadla, také jasně deklaruje inklinaci A studia Rubín k autorskému divadlu, kdy ze šesti plánovaných titulů ve třech případech půjde o zcela původní texty, zatímco druhou polovinu repertoáru budou tvořit autorské adaptace klasických literárních děl.

Hudba:
Podporujeme hlavně začínající kapely a tím se snažíme vás seznamovat s různými žánry na české hudební scéně. Nabídneme vám pestrý a zajímavý program začínajících umělců, které je třeba vzít na vědomí. Budeme dávat přednost komornějším skupinám nebo sólovým zpěvákům a muzikantům. Vítané budou také šansony, co propojuje hudbu s divadlem.Zároveň vám ale představíme spoustu umělců,kteří už cosi dokázali.

Předprodej vstupenek v divadelní kavárně CHERUBÍN po-pá 9 - 20 hod.
so-ne 10 - 20 hod.


zvolte datum:     

Datum Název akce Začátek Vstupné

  Krátké zprávy


 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena