úterý 21.1.2020, svátek má Běla
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliPraha
Hledejte v   Rubriky  Nejnovější pokecy


  Nechte se pozvat do divadla

Divadlo Na prádle


Produkce DIVADLA NA PRÁDLE počítá s inscenacemi profesionálních i amatérských divadel, inscenacemi pro děti, komorními koncerty klasické i populární hudby, filmovými projekcemi, výstavami a literární kavárnou.

Otevřeno:  

 

 Adresa:   Besední 3, 118 00 Praha 1 - Malá Strana  [najít na mapě]
 Nejbližší MHD:  
 Telefon:   +420 257 320 421, +420 257 314 776
 E-mail:   divadlo@napradle.cz
 Internet:   http://www.napradle.cz
 Platební karty:  

V únoru roku 2001 se stalo novým dlouhodobým nájemcem obou suterénních prostorů občanské sdružení profesionálních činoherců, pracujících pod názvem Sdružení Divadla u Anděla. S ohledem na činnost vlasteneckého spolku Umělecké besedy a nového vlastníka Nadace Český hudební fond vybralo pro prostory nový neutrální název, který našel inspiraci v jedné z nejstarších místních staveb - kostela sv. Jana Křtitele Na Prádle.

V Praze stále ještě neexistuje stálý činoherní soubor, který by měl možnost dlouhodobě prověřovat moderní divadelní jazyk na jiné než kukátkové scéně (nepočítaje studiové scény působící ve skromných „sklepních“ prostorech). Budeme rádi, když inspirativní variabilní prostor se svými možnostmi povede k nabourávání vžitých stereotypních postupů a zvyklostí daných kukátkovým jevištěm. Vedle vlastní tvorby „domácího“ činoherního souboru Divadla u Anděla by mělo být DIVADLO NA PRÁDLE otevřeným prostorem pro ostatní pražské profesionální i amatérské divadelní skupiny, které nemají vlastní stálou scénu a jen těžko dnes nacházejí prostor pro své umělecké aktivity. Variabilnost prostoru a pestrost inscenací nejrůznějších divadelních souborů a stylů, by měly pomáhat na cestě za syntetickým moderním jazykem, který bude využívat činoherních , tanečních, výtvarných a hudebních postupů. Tím je dána i snaha DIVADLA NA PRÁDLE o divadlo širokého repertoárového záběru, které uvádí jak velké tituly světové dramatické tvorby, tak hry zatím dobou neověřené, autorů začínajících, premiérové novinky. Své trvalé místo na měsíčním repertoáru divadla tak mají například inscenace Našeho Dobrovolného Divadelního Družstva, Divadla Na Voru, Klubu Vybrané Kultury, Divadla Minaret a dalších. Přestože bohatost a různorodost divadelního života v prostoru je do značné míry limitována především finanční dotací jednotlivých institucí, věříme, že se v brzké době zařadí DIVADLO NA PRÁDLE mezi pražská kulturní centra.


zvolte datum:     

Datum Název akce Začátek Vstupné

  Krátké zprávy


 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena