úterý 20.10.2020, svátek má Vendelín
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliPraha
Hledejte v   RubrikyEXTRÉMNÍ MRAZY, EXTRÉMNÍ SPORTOVNÍ UDÁLOST


26.1.2009 | 9:49
 
Ledové koryto! Strmý sráz vyšehradské skály! Ostré nože bruslí! Rychlost přesahující 70 km/h! 120 závodníků ze čtrnácti zemí! Na každém startu čtyři statečnější, než tři mušketýři a D’Artagnan dohro-mady. Tak to je RED BULL CRASHED ICE.
Vybavení – přilba, hokejová výstroj, brusle, odvaha. Výstřel z pistole. 365 metrů bojů, změny pořadí na každém úseku, zdánlivý vítěz může být v další zatáčce poraženým, rozhodnutí v poslední vteřině. Pod bruslemi praská led, leckomu praskají nervy, jen mantinely musí vydržet; bezpečnosti diváků je na prvním místě důležitosti.

Tohle je víc než hokej, větší zážitek než bitka několika hráčů NHL. Tohle je víc než jen souboj se sou-peři, tohle je především zápas se sebou samým! Jen pro ty nejodvážnější muže a ženy! Tohle je sku-tečný adrenalin! Tohle je Red Bull Crashed Ice 2009 v Praze!

Ten šílený nápad dostal na sklonku devadesátých let rakouský fotograf a novinář Stefan Aufschnaiter – a už v roce 2001 se ve švédském Stockholmu jel první závod. Divákům tuhla při pohledu na řítící se jezdce krev v žilách stejně, jako zmrzla voda v korytě; akce měla obrovský úspěch. O rok později se soutěžilo v rakouském Klagenfurtu, následně v americké Minnesotě, pak v Moskvě, Praze, v Quebec-ku, Helsinkách, Davosu… Tohle už dávno není žádná výstřední zábava pro několik hazardérů, ale drsné soupeření sportovců toužících posouvat hranice lidských schopností zase o kus dál. Tohle je strhující podívaná pro každého návštěvníka! Ostatně před čtyřmi lety jich v Nerudovce nad výkony mužů a žen na ostrých nožích tajilo dech přes pětadvacet tisíc. A kdo jednou viděl, jeho oči nikdy ne-zapomenou. Kdo jednu zkusil, jeho kosti si to budou už navždy pamatovat. Kdo jednou zkusil a dojel, rád se do koryta osobní odvahy znovu vrací. „Po každém závodě se čtrnáct dní nemohu hýbat,“ tvrdí muzikant a milovník adrenalinových sportů Michal Dvořák, který absolvoval ledový sjezd už dvakrát: „A proto pojedu i letos – Vyšehrad je výzva!“ soudí bývalý člen skupiny Lucie, který v roce 2005 otes-toval své tělo při sjezdu zledovatělou Nerudovou ulicí, o rok dřív v ulicích Moskvy. Ale co je to ve srovnání s magickým místem Vyšehradu! Vždyť i hokejista Martin Ručinský tvrdí: „Myslím, že je to větší adrenalin než bungee jumping z Petřínské rozhledny!“

Více info na: www.redbullcrashedice.cz

Start: 7.2.2009, Praha - Vyšehrad
Vstup: v předprodeji 250 Kč
Vstupenku můžete zakoupit ZDE 

   Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena