středa 12.8.2020, svátek má Klára
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliPlzeň
Hledejte v   RubrikyČechomor v plzeňské synagoze


6.1.2009 | 6:17
 
V krásném prostředí plzeňské Velké synagogy se 14. ledna od 19.30 představí Čechomor, jedna z nejpopulárnějších českých skupin.

Budoucí Čechomor hrál již od počátku 90. let po českých luzích a hájích pod názvem Českomoravská hudební společnost. Tehdy šlo však o záležitost jen pro hudební fajnšmekry. Větší popularitu kapela získala až na přelomu tisíciletí po změně názvu na Čechomor, vydání alba Proměny (produkovaného slavným muzikantem Jazem Colemanem) a účinkování ve filmu Petra Zelenky Rok ďábla.

V současnosti patří skupina, která kombinuje lidovou hudbu s rockem, mezi vůbec nejoblíbenější české kapely. Jako host s Čechomorem často vystupuje Lenka Dusilová či nejpopulárnější slovenská zpěvačka Zuzana Smatanová. Společné turné skupina odehrála např. s Lucií či Jarkem Nohavicou. Čechomor také získal za svou tvorbu mnoho hudebních ocenění a úspěšně koncertoval i v zahraničí.

Aktuálně vydal Čechomor album Pověsti moravských hradů a zámků. Jde o kombinaci čtených pověstí (v podání herce Miroslava Vladyky) a lidových písní, které se k pověstem váží, v úpravě Čechomoru. Jde o první nahrávku z trojice alb projektu Pověsti hradů a zámků. Následovat ji budou Pověsti českých hradů a zámků a Pověsti slezských hradů a zámků.

V atmosférickém prostředí (s jedinečnou akustikou) třetí největší synagogy světa se Čechomor představil již loni a téměř přesně po roce se do ní vrací. Unikátnímu prostředí bude přizpůsobeno i poloakustické provedení koncertu.

Text: Jirka NovotnýNemáte s kým vyrazit? Tak někoho pozvěte

 

   Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena