úterý 20.10.2020, svátek má Vendelín
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliPlzeň
Hledejte v   Rubriky18. mezinárodní výtvarné sympozium ŘEZ – SCHNITT


2.7.2016 | 8:00
 
Spolek SUKUS, sídlící v Praze 3, pořádá v létě již osmnáctý ročník mezinárodního výtvarného sympozia. Umělci rozličného zaměření se každoročně sjíždějí do severočeských Zubrnic k týdennímu tvůrčímu setkání. Oproti celoročnímu způsobu práce, kdy většinou pracuje každý sám ve svém ateliéru, je pro ně sympozium příjemnou změnou.
V Zubrnicích během týdne každý vytvoří dílo na jedno, pro všechny společné, téma. Snahou je, aby vznikala díla nejenom formálně vytříbená a originální, ale také myšlenkově bohatá a podnětná. Tak je navozena mimořádně intenzivní tvůrčí atmosféra, kdy každý hledá k tématu vlastní přístup, jímž by kolegy i diváky překvapil. Vytvořená díla zůstávají přes léto vystavena na místě vzniku v kostele sv.Máří Magdalény v Zubrnicích. Pro návštěvníky výstavy je zajímavé sledovat, jak se který autor s jednotným zadáním vypořádal. V minulých letech byla zpracována existenciální témata: Jeden svět, Jeden život, Stopy, Doteky, Hledání, Na cestě, Kontext, Ve víru života. Výstava je vždy pestrá a divácky příjemná díky tomu, že díla jsou zhotovená rozličnými technikami z různých materiálů.

V letošním roce třináct výtvarníků z Česka a Německa tvoří díla na téma ŘEZ - SCHNITT. A opět, co individualita, to jiný pohled. Ve výtvarné praxi je známý kánon zvaný zlatý řez. V oblasti hledání krásy by možná byl vhodnější výraz zlatý poměr.

Výtvarná díla z letošního sympozia, které se koná od 2. do 9. 7., budou vystavena v kostele sv.Máří Magdalény od 10. do 7. do 30. 8. 2016. Vernisáž se bude konat v sobotu 9.7. od 18.00 hodin.

Výstava bude přenesena do Prahy do Galerie Pod radnicí od 14. září do 6. října 2016.

Projekt podpořily tyto instituce: Česko-německý fond budoucnosti, Státní fond kultury, Městská část Praha 3, Obecní úřad Zubrnice, Muzeum lidové architektury Zubrnice, Hostinec U Pernekrů, Tiskárna Chrt.

 

   Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena