čtvrtek 19.9.2019, svátek má Zita
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliVšechna města
Hledejte v   RubrikyBrýle prozření


2.4.2009 | 11:35
 
Dlouho jsem si nemohl vybrat, buď byly brýle moc masivní, nebo zase moc tenký, moc kulatý, nebo moc hranatý, moc křiklavý, nebo zas nevýrazný. Až mi jedny padly jako ulitý.
- Tyhle beru, řekl jsem prodavačce.
- Ale na tyhle jako jediný se sleva výjimečně nevztahuje, je mi líto.
- Jak to?
- No, už vám to musím říct, když jste si je sám vybral. Jsou to výjimečné brýle, jediné svého druhu široko daleko.
- Jak to myslíte, svého druhu a široko daleko?
- Jsou to brýle prozření. Nevztahuje se na ně ani příspěvek zdravotní pojišťovny, nedají se platit kreditní kartou a vlastně ani hotově a nemůžeme vám na ně dát účet. A hlavně: nemůžeme na ně poskytnout žádnou záruku. Veškerou odpovědnost za prozření či neprozření a veškeré následky nesete sám! Jestli je tedy opravdu chcete, tady jen podepište jakýsi revers a zaplaťte jakoukoli naturálií, kterou jste měl na sobě nebo při sobě při výběru brýlí.


Nevycházel jsem z údivu, ale brýlí prozření jsem se vzdát nechtěl. Svlíknul jsem tričko a chladným říjnovým dopolednem jsem vyrazil Vinohradskou třídou, v brýlích prozření…
Styděl jsem se zajít do samoobsluhy do půl těla, ale hlad byl silnější než stud. Koupil jsem si tři rohlíky a 15 deka vysočiny. Když jsem si venku nasadil brýle, viděl jsem, že je vysočina zelená.


… Ale říkat nic nemůžu, to by se hned provalilo, že mám brýle prozření, a ještě by mi je vzali. Musím se tedy dál tvářit jakoby nic a žít stejný život, jako bez brýlí…

Autor: Ondřej Hník


 
  Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena