čtvrtek 19.9.2019, svátek má Zita
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliVšechna města
Hledejte v   RubrikyOndřej Hník - četba kratochVILNÁ


3.11.2008 | 0:00
 
Jak jste jistě zaznamenali, v současné době můžete na našich stránkách v literárním koutku pravidelně pročítat literární příspěvky od Ondřeje Hníka, mladého básníka, autora mimo jiné kritikou vřele přijaté sbírky Hvězdy ve mně.
Ondřej Hník se narodil v lednu 1977 v Praze. Působí jako odborný asistent na Katedře českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty v Praze, učitel na Základní škole Bohumila Hrabala v Praze a lektor tanečních kroužků. Je zastáncem zážitkového přístupu ve výuce.

Jak prozradil redakci bavte.se: „Kromě současného zaměstnání jsem prošel několika zajímavými a inspirativními brigádami a zaměstnáními. Mezi jinými jednou již neexistující pražskou mlékárnou a dvěma pražskými hotely jako nosič kufrů a recepční."

Svoji prvotinu Přijel jsem zasadit strom vydal před dvěma lety v Praze. Publikuje v literárních časopisech a almanaších, předčítá na autorských čteních. Během posledních čtyř let získal ocenění v deseti literárních soutěžích. Věnuje se próze i poezii. Veřejnost mohla nedávno jeho verše slyšet na vlnách Českého rozhlasu 2 - Vltavě v pořadu Zelené peří.

A co může spisovatele vystihnout lépe než jeho "světonázor"?

"Zeměkoule je jedna velká herní plocha, no posuďte sami: ve školách si děti hrajou na učení a učitelé na vyučování a ředitelé na ředitelování a zástupkyně na zastupování, v obchodech prodavači na prodávání a kupující na nakupování, v akademii věd si hrajou na vědu, ve výzkumnejch ústavech na výzkum, ve vydavatelství na vydávání knih, v hotelích na ubytování hostů, ve věznicích na věznění, v divadlech na hraní divadla, no zkrátka všude se na něco hraje. No není to paráda? Je. A já se tim nesmírně bavim a pevně doufám, že se nikdy neztratí hrací kostka…" 
  Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena