pátek 3.4.2020, svátek má Richard
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliVšechna města
Hledejte v   RubrikyDivadelní ABCeda s Henrietou Hornáčkovou aneb Městská divadla pražská dětem


15.9.2016 | 14:00
 
Městská divadla pražská přichystala na sezonu 2016/17 novinku pro rodiče a jejich ratolesti. Pod vedením herečky a zkušené lektorky Henriety Hornáčkové budou jednou měsíčně pořádat Divadelní ABCedu, hravé workshopy pro děti od 3 do 12 let. První z nich se bude konat v sobotu 15. října. Dílny rodinám nabídnou nejen netradiční zážitek, ale především budou rozvíjet umělecké cítění dětí, jejich myšlení a fantazii.
Workshopy budou zahrnovat improvizační a pohybová cvičení, námětové hry, práci s textem, rytmická cvičení a trénink komunikačních dovedností, díky nimž si na konci divadelní dílny rodiče s dětmi zahrají své vlastní představení.

„Workshop nebo tzv. „divadelní dílničku“ povedu společně s herečkou, režisérkou a divadelní pedagožkou Petrou Johansson. Prozatím by se měla realizovat jednou měsíčně pro dvě věkově odlišné skupiny dětí a jejich rodiče, tedy Skupinu A – děti předškolního a mladšího školního věku (3 až 7 let) ‒ a Skupinu B – děti mladšího a staršího školního věku (8 až 12 let),“ popisuje Henrieta Hornáčková. „Rády bychom pomocí dílničky vtáhly děti a tím tak trochu i jejich rodiče do tajemného světa divadla a postavily most mezi hledištěm a jevištěm, neboť jeviště a hlediště nemusejí být dva oddělené prostory,” dodává Petra Johansson.

Obě lektorky se umělecké práci s dětmi věnují dlouhodobě a mají bohaté zkušenosti. Henrieta Hornáčková vystudovala kromě DAMU také Pedagogickou fakultu – obor učitelství 1. stupně. Několik let jezdila na tábory jako vedoucí a před třemi lety založila s učitelkou Martinou Seidlerovou Rodinné centrum Pískle, které se zaměřuje na práci s celými rodinami, především na spolupráci rodičů s dětmi, podporu mezilidských vztahů atd. A jako poslední zkušenost uvádí spolupráci s uměleckou agenturou Ambrózia, kde letos v létě působila jako lektorka herectví, tance a filmové tvorby. Petra Johansson se práci s dětmi věnovala ve Švédsku, následně učila na konzervatoři a základní umělecké škole, kde pořádala úspěšné divadelní kurzy pro „caparty a jejich rodiče“.

Divadelní ABCeda se bude poprvé konat 15. října pro mladší věkovou skupinu dětí a v rámci Noci divadel 19. listopadu pro starší věkovou skupinu. Bližší informace o Divadelní ABCedě najdete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz. Cena vstupenky je 180 Kč.

Nemáte s kým vyrazit? Tak někoho pozvěte

 

   Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena