sobota 30.5.2020, svátek má Ferdinand
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliVšechna města
Hledejte v   RubrikyO2 Aréna si prošla peklem metalových Slipknot


30.1.2016 | 22:00
 
Přijeli američtí Slipknot, jedna z nejpopulárnějších metalových kapel současnosti, s předkapelou, kterou jim tentokrát dělali krajané Suicidal Tendencies.
Pro novináře bylo vyhrazeno místo druhého patra O2 arény a bez velkoplošných obrazovek se tedy jednalo o koncert „zpovzdálí“, ale i tak to byl zajímavý a troch odlišný zážitek. Dalo by se předpokládat, že koncert bude vyprodaný, jak tomu při zastávkách Slipknot bývá, tentokrát se tak ale nestalo, kapacita diváků (s rozmanitou věkovou škálou) by se vešla i do menší haly než je právě O2 arena. Teď již ale k samotnému koncertu.

Suicidal Tendencies, kteří letos slaví 35let existence se chopili role předkapely skvěle a i když tato kapela není můj šálek „piva“, tak dokázali v prostorech pod podiem rozpoutat slušný „kotel“ a navnadit diváky na hlavní kapelu večera.
Po půlhodinové přestávce odstartovali svůj set Slipknot. Devět hudebníků vytvořilo na členitém pódiu, s velkým projekčním plátnem a dvěma otočnými výtahy pro perkusionisty, skvělou show. Zvuk byl začátkem setu o něco horší a nekonkrétní, postupem času se však výrazně zlepšil. Při cca hodinu a půl dlouhém vystoupení zazněly písně z téměř všech 6 dosud vydaných alb, za což jsem byl jako fanoušek prvních třech desek velice rád. Zpěvák Corey Taylor plnil svou roli frontmana kapely excelentně, kdy dokonce při poslední skladbě Spit It Out celá hala podřepla a následně naráz vyskočila.
Slipknot přijeli do Prahy s megalomanským vystoupením, které mají od A do Z nacvičené a drží se jej. Po delší době to byla akce takto velkého rozměru, kterou jsem si užil. Snad zase příště…

Pro informaci přidávám kompletní setlist: The Negative One, Disasterpiece, Eyless, Skeptic, I Am Hated, Killpop, Dead Memories. Everything Ends, Psychosocial, Wait And Bleed, Duality, The Devil In I, Metabolic (Sic), Surfacing, Left Behind, Spit It Out.


 
  Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena