středa 19.2.2020, svátek má Patrik
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliVšechna města
Hledejte v   RubrikyDatel sebral hattrick na JBC 4X Revelations 2015!


28.7.2015 | 12:00
 
Rok se s rokem sešel a 25.7.2015 v JBC bikeparku na Dobré Vodě opět vypukl závod JBC 4X Revelations!
Postaví se po zranění a sérii nemocí Tomáš Slavík, stavitel tratě a dvojnásobný vítěz závodu, na start? Podaří se pokořit loňskou diváckou účast, nebo jaká překvapení si organizátoři přichystali tentokrát? Přesně na tyto otázky, na jejichž odpovědi jsme si museli do soboty 25.7. 2015 počkat.

JBC 4X Revelations je bezesporu nejtěžším závodem celé světové fourcrossové série. Jablonecká trať je velmi prudká, plná nástrah, masivních skoků a poprat se s ní dokážou pouze ti nejlepší. Spojíme-li to s fanoušky, kteří svoji účastí překonali loňský rekord a na svah jich přišlo více než 10 tisíc a kteří to umí na kopci pořádně rozjet, vyjde nám jednoznačně nejlepší závod sezóny. Třešničku na dortu pak tvoří doprovodný program, který mimo rozličných živých koncertů a DJs zahrnoval letos, stejně jako v loňském roce, i představení akrobatické letky Red Bull Flying Bulls.


Závod JBC 4X Revelations odstartoval čtvrtečními tréninky, po kterých následovalo slavnostní zahájení v jabloneckém amfiteátru na letní scéně jabloneckého Eurocentra, kde rideři společně s primátorem města Jablonec nad Nisou Petrem Beitlem celou akci zahájili. Následoval velkolepý ohňostroj, který ozářil celé město, které se na 3 dny stalo centrem dění světového fourcrossu.

Pátek byl, jak je již zvykem, ve znamení kvalifikace. Letošek byl však o mnoho napínavější, jelikož hlavní favorit závodu Tomáš Slavík potvrdil svoji účast až několik dní před závodem a to z důvodu vleklé několikaměsíční nemoci a také utržených vazů v kotníku, které dokázal v rekordním čase vyléčit. Ukázal však, že formu neztratil a kvalifikaci již potřetí v řadě vyhrál. Na druhém místě, těsně za Tomášem, se umístil další domácí rider Ondřej Štěpánek. Společně za sebou pak nechali s téměř 2 vteřinovým náskokem ostatní jezdce z celého světa. Do závodu se jich kvalifikovalo 28. Ženskou kvalifikaci vyhrála Helene Fruhwirth.Sobota uvítala diváky zakaboněnou oblohou, ze které chvilku před startem zapršelo, aby se po chvíli konečně ukázalo slunce. První fanoušci se na trať trousili již od oběda, aby zažili atmosféru, která ve fourcrossovém světě nemá obdobu. V 15:00 vypukli již za velkého povzbuzování tréninky, následované slavnostním zahájením na velké stage, která byla pro letošek novinkou. Představování jezdců, proslov primátora, česká hymna, ohnivá show a v neposlední řadě exhibice třech letadel akrobatické letky Red Bull Flying Bulls, kteří na obloze předvedli neskutečnou show, dostalo diváky do varu.


Následoval hlavní bod dne, totiž samotný závod JBC 4X Revelations, který měl ukázat, kdo se s tratí v jabloneckém bikeparku popere nejlépe. Dav s napětím očekával, jak si povede domácí jezdec Tomáš Slavík. A ten opět dokázal, že na trati zná dokonale každý kámen i zatáčku a s velkým náskokem si před šílejícím davem suverénně dojel pro své třetí vítězství v řadě a získal tak hattrick. Na druhém místě dojel francouzský závodník Quentin Derbier, třetí se umístil David Roberts z Velké Británie, následovaný svým krajanem Alexandrem Metcalfem. Malé finále ovládl Blake Nielsen z Austrálie. Vynikající výsledky zajeli i další čeští rideři, například Ondřej Karkoška si dojel pro 7. místo. Pádem bohužel skončil závod pro jablonecké jezdce Ondřeje Štěpánka a Dominika Kvapila. Žen se na start postavilo více než v loňském roce a výsledek své páteční kvalifikace potvrdila vítězstvím Helene Fruhwirth, české želízko v ohni jménem Simona Jirková skončila na vynikajícím 2. místě.


Po předání cen se naplno rozjel hudební program a sjezdovka v jabloneckém bikeparku se zaplnila lidmi, kteří společně s ridery oslavili vydařený závod.
 
  Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena