středa 30.9.2020, svátek má Jeroným
Úvodní stránka
Kultura dnes
Kam zítra
Multikina
Kalendář akcí
Začíná za chvíliVšechna města
Hledejte v   RubrikyPředprodej vstupenek na Festival francouzského filmu je v plném proudu


9.11.2010 | 13:01
 
Třináctý ročník Festivalu francouzského filmu se koná od 25. listopadu do 1. prosince 2010 v Praze a sedmi městech České republiky.
Festival uvede především pět filmů v předpremiéře ve spolupráci s českými distributory, dále snímek režiséra Xaviera Beauvoise O BOZÍCH A LIDECH, který získal Velkou cenu na letošním festivalu v Cannes a který bude reprezentovat Francii na letošním klání o Oscary.

Předpremiéry pěti distribučních titulů:
POTICHE, nový film Françoise Ozona, který byl uveden na festivalech v Benátkách a v Torontu, představí francouzské herecké osobnosti Catherine Deneuve, Gérarda Depardieu, Karin Viard a mladého belgického herce Jérémieho Réniera. Film bude uveden v ČR společností 35 MM.
NA MAMUTA!, road-movie režisérské dvojice Benoît Delépina a Gustava Kerverna představí v hlavních rolích Gérarda Depardieu a herečku Yolande Moreau. Film uvede 2. prosince společnost Artcam.

DRUHÝ SVĚT, thriller Gillese Marchanda, který byl letos uveden v Cannes, představuje novou generaci mladých herců v čele s Louise Bourgoin, Grégoirem Leprince–Ringuetem a Melvilem Poupaudem. Film uvede do českých kin společnost Film Europe 2. prosince.

Film Christopha Honorého KRÁSNÁ JUNIE, který je volně inspirován románem Madame de La Fayette Kněžna de Clèves, akcentuje herecký výkon Louise Garrela, podobně jako výkon mladého herce Grégoira Leprince–Ringueta po boku krásné mladé herečky Léy Seydoux. Film uvede v ČR 9. prosince společnost Film Europe.

Film CESTA ZA HORIZONT, který uvede v ČR společnost Verbascum Imago, je prvním celovečerním snímkem rumunského režiséra Alexandra Iordachesca. Ve filmu ztvárnil svou poslední hlavní roli Guillaume Depardieu. Premiéra filmu je stanovena na 13. ledna 2011. Vedle předpremiérových snímků festival přestaví pět sekcí a retrospektivu francouzko-israelského režiséra Amose Gitaie. V Soutěži – výběru české kritiky se utká o Cenu diváků deset filmů zvolených českými filmovými novináři. Sekce Panorama věnovaná koprodukčním snímkům zavede diváka za hranice Francie. Večer krátkých filmů představí jedinečný průřez současnou francouzskou krátkometrážní tvorbou. Francouzské Filmové hity budou uvedeny v devíti festivalových multiplexech. Nová programová sekce Osobnosti: 2 x s… upozorní na herecké osobnosti francouzské kinematografie Yolande Moreau a Louise Garrela, kteří účinkují rovněž v předpremiérách.

Festival se koná v celkem 16 partnerských kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha – Lucerna a Světozor, Brno – Art, České Budějovice – Kotva, Hradec Králové – Centrál), v multikinech Palace Cinemas Slovanský dům, CineStar Anděl v Praze a Velký Špalíček v Brně a v multikinech CineStar v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky.

Vstupné na festivalové projekce je 89 Kč. 
  Obrázky ke článku

 

Více obrázků   


  Doporučujeme


  Hejbejte.se!
 


Bavte.se: Kolektiv  |  Napište nám  |  Připojte se k nám  |  © Copyright 2005 - 2006, iD-SIGN, Všechna práva vyhrazena